קורס מנהלי אבטחה מונחה משטרת ישראל

מהות ומטרת הקורס: במסגרת תפקידו, על מנהל הביטחון לתכנן, לנהל ולפקד על מערכי אבטחה (בשגרה ובאירועי חירום) ולבצע פעולות פיקוח ובקרה על מנת לקיים מעטפת אבטחתית שתאפשר המשך תפקוד תחת איומי אירועי טרור ואירועים רב נפגעים. קורס מנהלי אבטחה מכשיר לתפקיד המאוד "רחב" ו"עמוק" של מנהל אבטחה במוסד / ארגון / מתקן, האחראי בשגרה ובחירום על אבטחת המתקן - יושביו והבאים בשעריו.

לחצו כאן
קורס מפקחי מטווח, 80 שעות בהנחיית המשרד לביטחון פנים, אגף כלי ירייה.

קורס מפקח מטווח, קורס מאתגר שמקנה לבוגר הקורס ידע ויכולת לפקח על יורים במטווחים, מקנה ידע נרחב בבטיחות ,בשימוש בנשק ופותח צוהר לעולם מופלא של הדרכה ואימון בנשק. הקורס עוסק גם בהערכת הסיכונים וניהולם במטווח בצד לימוד ויישום תחקיר על אירוע בטיחות בנשק. בסיום הקורס ייצא החניך מצויד בארגז כלים עשיר מעולמות האימון כגון: "חשיבה תוצאתית"

לחצו כאן
קורס מדריכי ירי, 186 שעות בהנחיית המשרד לביטחון פנים, אגף כלי ירייה.

קורס מדריכי ירי ולחימה במכללת קורפוס, הוא אחד מקורסי הדגל שלנו. הקורס מכין ומכשיר את החניך להיות מדריך ירי ולחימה במדינת ישראל. הקורס מועבר על ידי "מדריך ירי בכיר" בעל ניסיון של 44 שנות פעילות מבצעית והדרכה. במכללת קורפוס תפיסת האבטחה מבוססת על מתודולוגיה ממצחת שנלמדה בימ"מ (היחידה המיוחדת (הלאומית) ללחימה בטרור, ומאבטחת שדות תעופה ומטוסים וכל זאת בצד רמת בטיחות גבוהה ביותר. תנאי סף לקבלה בקורס בעלי רישיון מפקח מטווח (מעל שנה). לוחמים/מאבטחים ביחידת ביטחון ממלכתית (בעלי קורס פיקודי, /תפקיד הדרכתי או וותק של 3 שנים. מדריך אקדח בצה"ל וטרם חלפו 3 שנים מיום שחרורו. התקשר אלינו ובדוק את מועמדותך אורך הקורס 182 שעות אימון והכשרה על פי הנחיות המשרד לביטחון פנים

לחצו כאן
קורס מפעילי מוקד מונחה משטרת ישראל

הקורס אורך 3 ימים מלאים. הלימודים מתקיימים בכיתות במתקני ההכשרה של המכללה. מטרת הקורס להקנות למפעיל המוקד כלים וידע לתפקוד תחת לחץ. תפיסת ההפעלה ל מכלת קורפוס מתבססת על הידיעה כי האויב מב' 1 של מערך האבטחה הוא: "השגרה". גורם ההפתעה יהיה תמיד בידו של היריב. לפיכך אירועים מורכבים יכולים להתרחש באופן מפתיע. באירועים אלו צריך מרכז בקרה שיעביר דיווחים ותמונת מצב לכל הגורמים שלוקחים חלק בניהול האירוע. העברת הנתונים צריכה להיות על בסיס מידע מהימן ומדויק עד כמה שניתן וכל זאת תחת לחץ הנובע מאכפתיות ואחריות של מוסר ההודעה. דהיינו מפעיל המוקד.

לחצו כאן
הרצאה - הימ"מ (היחידה המיוחדת - הלאומית- למלחמה בטרור)

הרצאה שסוקרת את הרקע, האירועים והאיומים שקדמו להחלyת ממשלה להקים יחידה מקצועית שתוכל לתת מענה ממוקד ואפקטיבי למצב בני ערובה. המרצה בוגר היחידה מספר על המרקם החברתי ביחידה, ערכיה, רוח הלחימה, הגיבוש החברתי, החשיבה התוצאתית, תפיסת ההפעלה מנקודת ראות של הלוחם שעליו מוטלת אחריות כבדת משקל בכל שלב משלבי האירוע, ההשתלטות וחילוץ בני הערובה. ההרצאה אורכת 60 דקות. להזמנת המרצה - יש לפנות ישירות למכללה

לחצו כאן
חירום - הכשרת צוותי חירום

מצב חירום הוא מצב שבו ישנה סכנה מיידית ליחיד, לכלל, לארגון ו/או למתקן. מקורו של מצב חירום הוא לרוב גורם חיצוני, המתחולל בעוצמה רבה מבלי שלמערכת יש יכולת למנוע את הופעתו. מצב חירום נוצר מאירוע הגורם להפרעה שבשגרה על ידי איום שיש בו סכנה לחיים ו/או נזק לרכוש. מצב זה יכול להוציא משיווי משקל (פיזי ו/או נפשי) ולגרום לשיבושים ולקשיי תפקוד. כתוצאה מכך פעילות הארגון נפגעת והארגון לא יכול לעמוד במשימותיו השגרתיות.

לחצו כאן