קורס מדריכי ירי - אתגר ומענה

כתב: שלום עוז עוזיאל – מדריך ירי בכיר מס' 10 מרכז, מאמן ומכשיר בקורס מדריכי ירי מונחה המשרד לבט"פ בתחילת המאמר אני רוצה לציין כי האבטחה לא נכללה בששת ימי בריאה ולפיכך ניתן ללמוד על חשיבותה היחסית הנמוכה בסולם החשיבות, יחד עם זאת האבטחה התפתחה רבות ב 40 שנה האחרונות ובמיוחד במדינת ישראל המאוימת באופן תדיר באירועי טרור

לחצו כאן
הרציונל בשיטת לימוד הירי בקורס מדריכי ירי - מכללת קורפוס

העובדה שאדם מחזיק אקדח ברישיון אינה תורמת בהכרח להגדלת ביטחונו, ביטחון משפחתו והסובבים אותו. במקרים רבים, בגלל חוסר ידע ומיומנות בתפעול הנשק ההיפך הוא הנכון, תאונות רבות אירעו בגלל חוסר ידע, זהירות, חוסר מודעות ושימוש לא נכון בנשק שנועד לנשיאה, להגנה עצמית ולמטרות אבטחה.

לחצו כאן
מפקחי מטווח - אתגר ראשון  בדרך להיות מדריך ירי ומאמן לחימה

קורס מפקחי מטווח – אתגר ראשון קורס מפקחי מטווח הוא הצעד הראשון לכל המעוניין ברכישת מקצוע מעניין ומלא אתגר בתחום הדרכת הירי ואימון אנשים. הקורס מהווה פתח צוהר לעולם האימון בנשק ועבודה עם אנשים בכלל. הקורס מקנה מיומנויות ראשוניות בהפעלת כלי נשק, כלים לניהול המטווח בעיקר בהיבטים הבטיחותיים, ובסיס טוב וחשוב למקצוע מדריך ירי ומאמן לחימה.

לחצו כאן
תפיסת ההפעלה של מכללת קורפוס במצבי חירום

מצב חירום הוא מצב שבו ישנה סכנה מיידית ליחיד, לכלל, לארגון ו/או למתקן. מקורו של מצב חירום הוא לרוב גורם חיצוני, המתחולל בעוצמה רבה מבלי שלמערכת יש יכולת למנוע את הופעתו. מצב חירום נוצר מאירוע הגורם להפרעה שבשגרה על ידי איום שיש בו סכנה לחיים ו/או נזק לרכוש. מצב זה יכול להוציא משיווי משקל (פיזי ו/או נפשי) ולגרום לשיבושים ולקשיי תפקוד.

לחצו כאן
ביקורת מקלטים

ביקורת מקלטים – התגוננות אזרחית בסיומה של מלחמת לבנון השנייה התברר כי מוכנות המרחבים המוגנים בעורף היתה חסרה. במשך כחודש ימים נאלצו שליש מתושבי המדינה לשהות במקלטים, מרבית שעות היממה. בעוד שהמקלטים הציבוריים היו מוכנים לשעת חירום וניתן היה לאכלסם באופן מיידי, הרי שהמקלטים הפרטיים בבתים משותפים, במפעלים, בבנייני משרדים, לא היו מוכנים והיו עמוסים בציוד של דיירי הבית והמשרדים

לחצו כאן
תכנית חירום

תכנית תגובה ופעולה בשעת חירום - הצורך והפתרון מתוך היכרות עם תקריות חירום עולה שבמקרים רבים ההיערכות למצבי חירום אינה מספקת. אנו מוצאים כי במקרים רבים בזמן תכנון הבניינים ובנייתם, הייתה התעלמות ו/או חוסר ידיעה בנוגע לתקלות אפשרויות. כמו כן, לא היו קיימים נהלי תגובה בחירום. במקומות אחרים, כאשר אנו מוצאים כי הייתה יוזמה של כתיבת נהלי תגובה ופעולה, לרוב תיקים אלו נמצאו מונחים על המדף ומעלים אבק. לצד המענה הראשוני והמיידי לאיומים על העובדים והמבקרים במתקן

לחצו כאן
אימוני כיבוי אש

היערכות ארגונים ומוסדות לאירועי אש הינה מרכיב הכרחי בהערכות לטיפול במצבי חירום. מכללת קורפוס מספקת סקרים לסיכוני אש, תיקי שטח על פי דרישות שירותי הכבאות ואימון ובקרה על תרגילים. הנזק הצפוי של מסוג זה של אירועים יכלול אפשרויות רבות של פגיעה בנפש ורכוש ולפיכך בהכנות לקראת תגובה ופעולה במצב חירום אנו משלבים אימוני כיבוי אש לצוותי החירום וזאת על מנת למנוע ולהתמודד באירועים אלו להציל חיי אדם ולמזער נזקים ככל האפשר.

לחצו כאן
הכשרת צוותי חירום

במסגרת הערכות למצבי חירום מכשירה מכללת קורפוס צוותי חירום למשימות בשגרה ובחירום. מכללת קורפוס עומדת לרשות הממונה על ההתגוננות ומסייעת לו בתכנון התגוננות האזרחית במפעל/מתקן, בהכנת נוהל חירום, בהקמת צוותי חירום והכשרתם, במתן המלצות וסיוע ברכישת הציוד המתאים, הכנת הוראות התנהגות בחירום לכלל עובדי ומבקרי המתקן, מוכנות לטיפול באירועים ועוד. ייעוד צוותי החירום הוא לסייע לעובדים בעת חירום במספר תחומים:

לחצו כאן
תיקי שטח כיבוי אש

במסגרת היערכות לחירום של מתקנים למצבי החירום השונים, ובכלל זה שריפה, מכינה מכללת קורפוס תיקי שטח כיבוי אש לפי הוראת מכ"ר 503 של נציב כבאות והצלה ומפקח כבאות ראשי. כיבוי אש - הבסיס החוקי תיק שטח כיבוי אש אינו בגדר מותרות. הוא חובה על פי חוק שהוציא מפקח הכבאות הראשי. בתוך תיק שטח - כיבוי אש, נמצא מאגר נתונים עצום הנוגע למבנה על שלל היבטיו. על מנת לכתוב תיק שטח דרושים ניסיון ומיומנות מיוחדת.

לחצו כאן
כתיבת תיקי שטח - פורמט משטרת ישראל

כתיבת תיקי שטח על פי הנחיות משטרת ישראל​כלליתיק שטח למתקן, לצד פק"מ האבטחה, מהווים חומר עזר יסודי להכרה ושליטה במתקן מאובטח, לכח האחראי על האבטחה ולכוחות עזר הבאים לבצע פעולות חירום והצלה במתקן. מטרת הנוהל הגדרת הדרישות הטכניות לביצוע יישומים מבצעיים בזמן אמת לכוחות מיוחדים במידת הצורך. אמצעי מסייע לתכנון פק"מ אבטחה למתקן. אמצעי המסייע להעברת נתונים מלאה בין אחראים על האבטחה במתקן מאובטח. הגדרת כלל הנתונים הנדרשים בשפה טכנית, מקצועית ואחידה. למכללת קורפוס יש הניסיון והידע הנצבר לעריכה ולהגשת תיקי פק"מ לפי פורמט משטרת ישראל.

לחצו כאן